КИЇВ, 17 січня. (УКРІНФОРМ). Громадяни України сьогодні обирають Президента. ЦВК зареєструвала 18 кандидатів на пост Глави держави. Це Інна Богословська, Михайло Бродський, Анатолій Гриценко, Юрій Костенко, Володимир Литвин, Олександр Мороз, Олександр Пабат, Василь Противсіх, Сергій Ратушняк, Олег Рябоконь, Петро Симоненко, Людмила Супрун, Юлія Тимошенко, Сергій Тігіпко, Олег Тягнибок, Віктор Ющенко, Віктор Янукович, Арсеній Яценюк.
Виборчі дільниці відкриваються о 8.00 і без перерви працюватимуть до 20.00. Право взяти участь у голосуванні мають майже 37 млн українців. Для голосування створено 33 677 виборчих дільниць. Із них 32 тис. 79 - звичайні дільниці. Крім того, створено 1485 спеціальних виборчих дільниць, з яких 1200 перебувають у стаціонарних лікувальних закладах, 213 - в установах кримінально-виконавчої системи, 70 - на суднах, що перебувають у день виборів у плаванні під державним прапором України, 2 - у військовій частині і на полярній станції.
За кордоном у 76 країнах створено 113 дільниць для виборів Президента України.
За виборами стежитимуть понад три тисячі міжнародних спостерігачів від іноземних держав та громадських організацій, офіційно зареєстрованих Центральною виборчою комісією України. Для охорони правопорядку в день виборів в Україні буде задіяно 300 тис. співробітників міліції - близько 220 тис. офіцерів і 80 тис. осіб, залучених за цивільним наймом.
Згідно з Конституцією і Законом "Про вибори Президента України" від 18 березня 2004 року /останні зміни внесені в 2009 році/, Президент обирається громадянами України на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на 5 років. Одна і та ж особа не може бути Президентом України більше двох термінів поспіль.
Поріг явки виборців законодавством не встановлюється.
Обраним вважається той кандидат, який набрав більше половини голосів виборців, що взяли участь у голосуванні. Якщо жоден з кандидатів не набирає необхідної кількості голосів, проводиться повторне голосування. Воно призначається на третю неділю після дня виборів. У ньому беруть участь два кандидати, які набрали найбільшу кількість голосів.
Вибори вважаються такими, що не відбулися, якщо в другому турі обидва кандидати набрали однакову кількість голосів, а також якщо в цьому турі взяв участь один кандидат, який не зумів набрати необхідні більше половини голосів виборців. У цьому випадку призначаються повторні вибори.
Всього для голосування виготовлено 36 млн 916 тис. 740 виборчих бюлетенів.
Згідно з українським законодавством, не пізніше 27 січня 2010 року ЦВК України зобов'язана встановити результати голосування по виборах Президента, після чого офіційно оголосити їх на своєму засіданні.
У разі призначення другого туру голосування, днем його проведення стане 7 лютого 2010 року, результати мають бути оголошені 17 лютого.
Обраний Президент вступає на посаду не пізніше, ніж через 30 днів після офіційного оголошення ЦВК результатів виборів.
|